Par mums

AKCIJA  – iespēja iegādāties Treatlite lāzeri ar 50 % atlaidi no līdz pat 31. decembrim!

Tālrunis : +371 26682563

Ko tas nozīmē – lāzeru fototerapija?

To dēvē gan par zemas intensitātes lāzerterapiju, gan par biostimulējošo, auksto vai vieglo lāzerterapiju, bet vispiemērotākais apzīmējums ir tieši lāzeru fototerapija. Tai izmanto zemas intensitātes lāzerus – aptuveni līdz 500 milivatiem un to darbība ir bioloģiska modulācija. Atšķirībā no augstas intensitātes jeb ķirurģiskajiem lāzeriem netiek radīts šūnu bojājums, nekas netiek griezts, noārdīts, koagulēts vai iztvaicēts.

Cik sen pastāv šī metode un cik tā ir pārbaudīta pētījumos?

Lāzers atklāts 1964. gadā, bet jau 1967. gadā zemas intensitātes lāzera gaismas fizioloģiskos efektus atklāja ungāru ķirurgs un radiologs Endrjū Mesters. Viņa pētījumu sākotnējais mērķis bija noskaidrot, vai zemas intensitātes lāzera starojums nevar kaut kādā mērā būt kaitīgs un izraisīt audzēju. 40 gadu laikā ir pierādījies, ka šādu lāzeru izmantošana ir droša, turklāt tai piemīt pozitīvs efekts. Eksperimentos ar pelēm tika noskaidrots, ka, saņemot zināmas lāzera starojuma devas, noskūtā spalva tām sāk ataugt ātrāk, bet starojuma devu palielināšanā pastāv noteikta robeža, aiz kuras efekts samazinās. Kopš tā laika publicēto pētījumu skaits ir pieaudzis, par ko katrs var pārliecināties, kaut vai ievadot interneta meklētājā atslēgvārdu LLLT (Low-level laser therapy – angļu val.). Pēdējo 20 gadu laikā lāzeru izmantošana kļuvusi populārāka, apkopots ievērojams faktu materiāls. Ar to iepazīstoties, ir pārsteidzoši, cik tomēr maz šī metode ir novērtēta.

Lāzera viļņa garums ir 808 nm, kas sastāv no redzamās un neredzamās viļņa daļas. Lāzera jauda ir 120 mW. Pateicoties speciālai optiskā polimēra lēcu aizsargsistēmai, kas Zviedrijā ieguvusi tehnoloģiju inovācijas balvu, lāzera izmantošanā nav nepieciešamas aizsargbrilles. Lāzers ir sertificēta madicīniska ierīce, kas atbilst Eiropas Savienības standartiem (CE, SEMCO), ir pārbaudīta testos un pārbaudēs. Pēdējā desmitgadē ir veikts liels skaits klīnisko pētījumu, kas apstiprina zemas intensitātes lāzeru efektivitāti. 

 

SIA “EkoMed”  2016. gada 6. jūlijā ir noslēdzis  līgumu Nr. SKV-L-2016/523  ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

AMD (mākulas deģenerācija) pētījuma autora Dr. Borisa Ivandiča seminārs acu ārstiem notika Rīgā, Islande Hotel viesnīcā, 2016. gada 15. aprīlī! Viss par jaunāko pētījumu AMD ārstēšanā un lāzerterapijas pielietošanu citu acu slimību ārstēšanā ar terapeitisko lāzeri !

IMG_0224IMG_0226 (2)Ivandic_LVfacebook

Apmeklē Māra Beltes lekciju par lāzerterapijas iespējām mājas apstākļos un saņem dāvanu!

Apmeklē Māra Beltes lekciju par lāzerterapijas iespējām mājas apstākļos un dāvanā saņem vērtīgo psihoterapeita Dr. Māra Beltes grāmatu “Redzēt Raksturu”!
Pirmā šī gada prezentācija notika š.g. 16. janvārī plkst. 12:00 EkoMed birojā Brīvības ielā 111-52, Rīga. Uz nākamajām lekcijām un prezentācijām var pieteikties, iepriekš zvanot pa tālruni 26447735. Būsiet laipni gaidīti!

book_redzet_raksturu

Lāzerjosta – solis pretī slaiduma atgūšanai!

Ja vēlēšanās samazināt vidukļa un ne tikai vidukļa apkārtmēru patiešām ir nopietna, tad līdztekus racionāla uztura principu ievērošanai un pietiekamai fiziskai slodzei ir vērts iekļaut arī lāzeru fototerapiju. Šāda terapija tiek izmantota dažādās medicīnas jomās un lielākoties to veic profesionāli speciālisti, bet tieši tievēšanai tagad pieejamas medicīnas ierīces, kuras var individuāli lietot mājas apstākļos. Tās ir lāzerjostas. Kā šīs ierīces darbojas un ko ar to palīdzību iespējams panākt – stāsta ārsts, SIA Ekomed valdes priekšsēdētājs Māris Belte.

1

Ko tas nozīmē – lāzeru fototerapija?

To dēvē gan par zemas intensitātes lāzerterapiju, gan par biostimulējošo, auksto vai vieglo lāzerterapiju, bet, manuprāt, vispiemērotākais apzīmējums ir tieši lāzeru fototerapija. Tai izmanto zemas intensitātes lāzerus – aptuveni līdz 500 milivatiem un to darbība ir bioloģiska modulācija. Atšķirībā no augstas intensitātes jeb ķirurģiskajiem lāzeriem netiek radīts šūnu bojājums, nekas netiek griezts, noārdīts, koagulēts vai iztvaicēts.

Cik sen pastāv šī metode un cik tā ir pārbaudīta pētījumos?

Lāzers atklāts 1964. gadā, bet jau 1967. gadā zemas intensitātes lāzera gaismas fizioloģiskos efektus atklāja ungāru ķirurgs un radiologs Endre Mesters. Viņa pētījumu sākotnējais mērķis bija noskaidrot, vai zemas intensitātes lāzera starojums nevar kaut kādā mērā būt kaitīgs un izraisīt audzēju. 40 gadu laikā ir pierādījies, ka šādu lāzeru izmantošana ir droša, turklāt tai piemīt pozitīvs efekts. Eksperimentos ar pelēm tika noskaidrots, ka, saņemot zināmas lāzera starojuma devas, noskūtā spalva tām sāk ataugt ātrāk, bet starojuma devu palielināšanā pastāv noteikta robeža, aiz kuras efekts pasliktinās. Kopš tā laika publicēto pētījumu skaits ir pieaudzis, par ko katrs var pārliecināties, kaut vai ievadot interneta meklētājā atslēgvārdu LLLT (low-lewel laser therapy – angļu val.). Pēdējo 19 gadu laikā lāzeru izmantošana kļuvusi populārāka, apkopots ievērojams faktu materiāls. Ar to iepazīstoties, biju pārsteigts un nācās atzīt, ka šī metode ir mazliet nenovērtēta.

Kā darbojas zemas intensitātes lāzers?

Lāzeram ir noteikts viļņa garums, tas ir vai nu redzamās gaismas spektrā vai infrasarkanās gaismas spektrā. Lāzera stars ir koherents – tas nozīmē, ka gaismas vilnīši ir sakārtoti noteiktā secībā un mijiedarbojoties tie pastiprina cits citu. Turklāt lāzers ir daļēji polarizēts. Šīs īpašības piešķir tam bioloģisko efektu, ko izmanto medicīnā. Šūnās ir vairāki fotoreceptori, uz kuriem iedarbojas lāzerstara fotoni, zināmākais no tiem ir citohroma C oksidāze, kas ir elpošanas ķēdes terminālais enzīms, starp citu – tieši tas, kuru bloķē ciānkālijs. Var teikt, ka lāzers darbojas pretēji. Varētu jautāt, kāpēc šūnās vajadzīgi fotoreceptori. Kā zināms, gaismas spektrā ir ultravioletie stari, redzamā gaisma un infrasarkanie stari. Kad saule ir zenītā, ultravioletie stari var būt pat ļoti kaitīgi, bet tad, kad saulīte tikko parādās pie apvāršņa no rīta, tā ir sarkana un nekādus ultravioletos starus vēl nedod, bet diezgan daudz ir sarkanā un infrasarkanā starojuma, kam ir salīdzinoši zema intensitāte. Evolūcijas gaitā mūsu organisma šūnas iemācījušās uztvert saullēkta sarkano gaismu kā signālu, ka jāgatavojas intensīvam ultravioletam starojumam un tiek mobilizēti aizsardzības spēki. Un, kad saule riet, infrasarkanā gaisma mūs vēl nedaudz paārstē no starojuma, ko dienā esam saņēmuši. Tas, protams, ir ļoti vienkāršots izskaidrojums.

Vēl deviņdesmitajos gados no NVS valstīm tika ievesti plašam patēriņam domāti lāzerterapijas „aparātiņi”, kas daudziem sagādāja vilšanos. Kā cilvēks var pārliecināties par lāzeru fortoterapijas ierīču efektivitāti?

Lai neiegādātos ierīces, kas ir mazjaudīgas un kuru lietošanas indikācijām nav vienotu protokolu, jāmeklē izstrādājumi ar CE marķējumu. Ja pareizi lieto lāzeru ar adekvātu jaudu, tad efekts ir pat pārsteidzoši labs. Par to es pārliecinājos, sākot sadarbību ar Zviedrijas ražotāju Treatlite. Šobrīd Ekomed pārstāv arī Taivānas firmu Conftec, kuras ražojumiem ir visi nepieciešamie Eiropas sertifikāti, kā arī laba kvalitāte par pieņemamu cenu.

Kā lāzerjosta lietojama un kā tā iedarbojas uz zemādas tauku uzkrājumiem?

Lietošana ir vienkārša: jostu apliek viduklim vai citai problēmzonai, kuras apkārtmēru nepieciešams samazināt. Iepriekš ieteicams aptīt to ar caurspīdīgu kosmētikas vai pārtikas plēvi, kas lāzeram nav šķērslis. Tā nodrošina pietiekami higiēnisku ekspluatāciju un ierīci var lietot arī citi ģimenes locekļi. Sesijas ilgums ir 45 minūtes. Jostai ir piecas lāzeru diodes, jauda 250 milivatu. Ja ir sajūta, ka ķermenis sakarst, jostas stāvokli var mainīt. Ierīce ir uzlādējama un izmantojama bez vada, to var uzkarināt kaklā un turpināt savas aktivitātes; var arī, piemēram, doties braucienā ar velosipēdu vai nūjot. Procedūru atkārto katru otro dienu.

Aplūkojot tauku šūnas pirms un pēc procedūras elektronu mikroskopā, redzams, ka 98% no tām ir krietni samazinājušās un tauki, kas tur bija uzkrājušies, ir izvadīti starpšūnu telpā. Apstrādātās vietas apkārtmērs patiešām uzreiz var ir samazināties par 1 – 2 cm, bet jāsaprot, ka tauki joprojām atrodas organismā un ir jāparūpējas, lai tos sadedzinātu. Tādēļ pēc procedūras nevajadzētu ēst vismaz divas stundas un, ja vien tas iespējams, vēl ilgāk. Arī pirms procedūras vēlams divas stundas neēst. Pēc procedūras noteikti vajadzīga lielāka fiziska aktivitāte – tāda, kas liek svīst. Jādzer arī pietiekami daudz ūdens. Ja šos nosacījumus neievēros, sasniegtais efekts nesaglabāsies.

Kādos gadījumos lāzerjostu nedrīkst lietot?

Uz pētījumiem balstītos avotos norādītas tikai relatīvas kontrindikācijas, piemēram, grūtniecība, onkoloģiskās slimības, vairogdziedzera hormonu problēmas, strutains iekaisums dobumos, bet arī lielākajā daļā no minētajiem gadījumiem par ierīces iespējamo lietošanu vajadzētu konsultēties individuāli. Var arī atnākt uz konsultāciju vienkārši tāpēc, lai izmēģinātu dažas procedūras, pirms iegādāties lāzerjostu savā īpašumā, jo tas ir pirkums, par kuru jāizdod aptuveni 750 eiro un, protams, ir svarīgi, lai lēmums būtu nopietni motivēts.

Kādi var būt blakusefekti, lietojot lāzerjostu?

Jāteic, ka blakusefekti ir pozitīvi, jo lāzeram piemīt arī sistēmiska iedarbība. Medicīnā lāzerterapiju izmanto kā papildmetodi, lai panāktu labākus rezultātus holesterīna un cukura līmeņa normalizēšanā, imunitātes stiprināšanā, asinsspiediena normalizēšanā, ādas problēmu risināšanā, mutes dobuma slimību ārstēšanā, ātrākā iekaisuma un tūskas mazināšanā u.c. Šim nolūkam profesionāliem mediķiem piedāvājam speciālas ierīces, bet arī mājas apstākļos lietojot lāzerjostas, zināmā mērā jūtami šie pozitīvie efekti, jo lāzera stars penterē caur ādu un arī caur asinsvadu sieniņām un asins šūnas izplata šo iedarbību pa visu organismu. Izmantojot lāzerjostu, nav jābaidās, ka zaudētais svars atgriezīsies ar uzviju, kā tas mēdz notikt, ja cilvēks ievēro nesamērīgi stingras un vienveidīgas diētas. Papildus ieguvums ir ādas stāvokļa uzlabošanās, jo lāzers labvēlīgi ietekmē kolagēnu, tāpēc āda kļūs tvirtāka, gludāka.

Promo raksts tapis sadarbībā ar SIA Ekomed

Ilze ZONNE, Veselība